1LK: MUKS Poznań odzyskuje formę po zwycięstwie nad lokalnym rywalem

27 listopada 2023

Po dwóch ostatnich porażkach z Wisłą Kraków i debiutantem w 1. lidze koszykówki kobiet, KS Basket Ostrovia Ostrów Wlkp., zawodniczki MUKS Poznań, pod wodzą trenera Macieja Brodzińskiego, stanęły do rywalizacji na własnym parkiecie z Enea AZS II Poznań. Pomimo różnicy w miejscu drużyn w tabeli, stawka meczu była wysoka, a konieczność odzyskania zaufania trenera oraz kibiców skłoniła nasze zawodniczki do wyjątkowo dobrej gry od pierwszych minut spotkania. Gospodynie konsekwentnie budowały swoją przewagę akcja po akcji, osiągając 16-punktowe prowadzenie na koniec pierwszej kwarty.

Drugą odsłonę meczu cechowała kontynuacja dominacji gospodyń, umożliwiająca trenerowi Brodzińskiemu większą rotację w składzie. Niemniej jednak, problemy zaczęły pojawiać się po powrocie na parkiet w trzeciej kwarcie. Spadek skuteczności, zwiększona liczba strat oraz determinacja gości, którzy nie zamierzali składać broni, spowodowały stopniowe zmniejszanie przewagi. Na szczęście doświadczenie zawodniczek oraz zespołowa gra pozwoliły MUKS Poznań utrzymać pozytywny wynik do końca.

Warto zauważyć znaczącą przewagę w liczbie asyst, które dominowały dzięki Marcie Dymale oraz najbardziej wartościowej zawodniczce całego spotkania, Aleksandrze Burzyńskiej. Dodatkowo, 27 punktów niezawodnej Alicji Szloser przyczyniły się do zdobycia przez MUKS kolejnych 2 punktów w tabeli ligowej i utrzymania pozycji nad lokalnym rywalem.

Następne wyzwanie dla poznanianek to wyjazdowe starcie z drużyną zajmującą obecnie 10. miejsce, Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. Fanów czeka również spotkanie przed świętami, gdy 12 grudnia o godzinie 17:00 MUKS Poznań zmierzy się z nieznającym litości rywalem – Isands Wichoś Jelenia Góra przed własną publicznością. Serdecznie zapraszamy do kibicowania!

Upominki, ufundowane przez LOBO.PL, dla najlepszych zawodniczek w swoich ekipach, z rąk Prezesa Wielkopolskiego Związku Koszykówki Łukasza Zarzyckiego i Prezes MUKS Poznań Iwony Jabłońskiej, otrzymały Lena Brzustowska (AZS) i Aleksandra Burzyńska (MUKS).

Miasto Poznań Budowa obiektów przemysłowychAgencja SimArtBar Marco PoznańUsługi transportowe PoznańbbraunUrząd MarszałkowskiLOMSPomarańczarnia CafeSpołem PoznańWSSQuayProton - Stroje sportoweLoboDrukarki Poznań