1LK: Pierwsza runda play-off za nami

3 marca 2021

Podopieczne trenera Macieja Brodzińskiego z 2. miejsca w gr. B 1 ligi kobiet awansowały do fazy play-off. W pierwszej rundzie trafiły na ekipę AZS UMED Widzew Łódź.

Poznanianki w rundzie zasadniczej dwukrotnie wygrały z zawodniczkami Widzewa, ale wiadomo play-off rządzi się swoimi prawami.

Pierwszy mecz play-off

Pierwsze spotkanie, z uwagi na wyższe miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej, Muksiary rozegrały na własnym parkiecie w sobotę 27.02.2021 . I już w 1 kwarcie pokazały dominację na boisku, wygrywając tę odsłonę spotkania 18:9. Druga kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem 18:18.
Po przerwie gospodynie jednak nie pozostawiły złudzeń przyjezdnym i kolejne 2 kwarty wygrały 27:20, 23:13, notując zwycięstwo w pierwszym meczu fazy play-off.
Najwięcej punktów dla poznanianek zdobyły Weronika Woźniak (19 pkt, w tym 4x za 3 pkt) oraz Eliza Łakoma (17 pkt). Zawodniczki MUKS-u zdominowały obie tablice wygrywając w tym elemencie z łodziankami 51:35. Niestety wciąż zawodzi skuteczność na linii rzutów osobistych, która w tym spotkaniu wyniosła niecałe 58%.
Po meczu trenerzy wskazali najlepsze zawodniczki w swoich zespołach, które otrzymały upominki ufundowane przez sklep internetowy lobo.pl. Trafiły one do Anny Matras z Widzewa i Elizy Łakomej z MUKS-u.

Awans w kieszeni

W środę 03.03.2021 poznanianki udały się do Łodzi na drugi mecz z AZS UMED Widzew Łódź. Mecz w którym zwycięstwo gwarantowało awans do kolejnej rundy play-off.
Łodzianki wiedząc, że jest to mecz o być albo nie być zaczęły bardzo mocno i po pierwszych 10 minutach wygrywały. w drugiej Muksiary wyszły na prowadzenie, ale gra była bardzo wyrównana, a oba zespoły dzieliły zaledwie 4 pkt. Gorąco musiało być w szatni podopiecznych trenera Macieja Brodzińskiego, bowiem zawodniczki z Poznania po przerwie mocno nacisnęły w obronie i nie pozwoliły przeciwniczkom na oddawanie łatwych rzutów, co przełożyło się na zwycięstwo w 3 kwarcie 20:10. I gdy wydawało się, że poznanianki znalazły swój rytm, w ostatniej kwarcie zawodniczki trenera Piotra Niewiadomskiego rozpoczęły pogoń za wynikiem. Na szczęście Muksiary atak odparły i, mimo przegranej ostatniej odsłony spotkania, zapewniły sobie wygraną w drugim meczu oraz awans do kolejnej rundy play-off, w której poznanianki trafią na zwycięzcę konfrontacji pomiędzy KKS Olsztyn i AZS Uniwersytet Warszawski.
Tym razem do zwycięstwa poprowadził poznanianki duet Zięmborska (20 pkt), Woźniak (16 pkt), który zdobył niemal 50% punktów całej drużyny. Dwie zawodniczki zanotowały double-double – Aleksandra Zięmborska (20 pkt, 12 zb) i Eliza Łakoma (10 pkt, 11 zb).

Pierwszy mecz 2 rundy fazy play-off w Poznaniu zaplanowano na 12.03.2021.