2 punkty Kadetek

23 listopada 2016

Mecz z Basketem Ostrów (rozegrany na wyjeździe w niedzielę 20.11.2016) należał do takich, które musieliśmy wygrać i ten cel został osiągnięty. Skoncentrowane od samego początku nasze kadetki zaczęły stopniowo budować swoją przewagę w meczu. Zauważalna była lepsza organizacja gry w ataku oraz większa determinacja w obronie naszych koszykarek. Jednak pozostał niedosyt, gdyż uzyskana do przerwy przewaga (40:25) była zbyt mała w stosunku do potencjału obu zespołów.

Druga połowa to wyrównana walka w 3 kwarcie oraz szalona pogoń koszykarek z Ostrowa w kwarcie czwartej. Naszą grę utrudniły szybko popełnione faule przez nasze wysokie – Karolinę Giżyńską i Adę Gasiuk. Ograniczyło to możliwość zmian. Na 3 min i 30 sek do końca uzyskaliśmy 16-punktową przewagę i wystarczyło z zimną krwią doprowadzić mecz do końca. Niestety, właśnie tego opanowania zabrakło i po serii błędów, nieodpowiedzialnych zagrań w ataku i obronie nasze prowadzenie topniało w oczach. W efekcie odnieśliśmy zwycięstwo 4 punktami, które było zasłużone, a styl rozegrania końcówki meczu dał dodatkowe, dość istotne informacje szkoleniowe.

UKS BASKET Ostrów – MUKS Poznań 60:64 (9:19, 16:21, 13:10, 22:14)
Byczyk 16, Hantys 16, Giżyńska 7 (1×3), Wójcik 7 (1×3, 5 asyst), Kędziora 6, Makowska 4 (6 zb), Owczarzak 4, Kaczmarczyk 2, Sikorska 2, Gasiuk, Laube, Michalik

Miasto Poznań bbraunLoboSpołem PoznańAgencja SimArtUsługi transportowe PoznańQuayWSSPomarańczarnia CafeBudowa obiektów przemysłowychDrukarki PoznańUrząd MarszałkowskiProton - Stroje sportoweLOMSBar Marco Poznań