I Memoriał im. Romana Habera – kadetki

5 października 2016

W dniach 30.09 – 02.10.2016 kadetki MUKS Poznań wzięły udział w I Memoriale im. Romana Habera organizowanym przez rywala zza miedzy – AZS Poznań.

W piątek na parkiecie przyszło zmierzyć się z Kadrą Polski U14 (przegrana 36:58) i Kormoranem Sieraków (przegrana 53:81) – mecze bez historii, bez wiary dziewczyn w swoje umiejętności i przede wszystkim bez walki. Sobotni mecz z gospodyniami znacznie różnił się od piątkowych spotkań. Muksiary wyszły zmobilizowane i skoncentrowane, niestety w drugiej kwarcie zabrakło dokładności i koncentracji. Nie trafialiśmy do kosza przeciwniczek, a one skutecznie nas kontrowały. Pozwoliło to zawodniczkom AZS zbudować wyraźną przewagę. Od trzeciej kwarty zaczęliśmy odrabiać straty, zbliżając się do rywalek na 5 punktów. Zabrakło trochę szczęścia i sił po szalonej pogoni za rywalem. Szczególnie zauważalne było to w końcówce. Mimo porażki 66:80 trener dostrzegał pozytywy w grze naszych kadetek. Niedzielne spotkanie z MKS Polkowice (wygrane 115:29) to w zasadzie gra do jednego kosza. Cieszy natomiast fakt, że wszystkie zawodniczki mogły się w tym meczu pokazać i zdobyć punkty.