MUKS Kórnik wygrywa po dogrywce

12 grudnia 2017

W niedzielne popołudnie (10.12.2017) Młodziczki Młodsze MUKS Kórnik stanęły przeciwko drużynie Olimpijczyk Ostrów. Dla 7 zawodniczek był to już drugi mecz tego samego dnia (wcześniej rozegrały spotkanie w lidze Młodziczek Starszych). Wsparcia udzieliły im młodsze i bardziej wypoczęte koleżanki.

Początek meczu nie układał się po myśli, nasze dziewczyny wyraźnie okazywały oznaki zmęczenia. Obrona była dziurawa i goście dość łatwo zdobywali kolejne punkty. W drugiej kwarcie kórniczanki zaczynają odrabiać straty, poprawiają obronę i indywidualnymi akcjami zmniejszają stratę do 3 punktów (powtarza się scenariusz porannego meczu ze Swarzędzem, ale widać większy potencjał po stronie Kórnika).

Trzecia kwarta jest zdecydowanie najsłabszą w wykonaniu Muksiar. Przy słabej organizacji ataku i niepewnej obronie pozwalają uciec przeciwniczkom o kolejne 8 punktów. Czwarta kwarta rozpoczyna się ze stratą 11 punktów do ostrowianek. Następuje seria punktów kapitan naszej drużyny, co zmienia oblicze tego spotkania. Kórniczanki odzyskują nadzieję i zaczynają zaciekle bronić, przez kilka minut dosłownie murując strefę podkoszową. W 8 minucie tej kwarty wyrównujemy wynik na 41:41, a na minutę do końca zawodniczki trenerki Małgorzaty Dudki pierwszy raz w tym spotkaniu wychodzą na 4 punktowe prowadzenie, na co reaguje trenerka przeciwniczek biorąc czas, przerywając świetną passę kórniczanek. Ostrowianki odrabiają stratę i doprowadzają do remisu i mimo, że w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry piłkę mają Kórniczanki, to niestety oddany rzut jest niecelny i mamy dogrywkę.

Po krótkiej przerwie walki na boisku ciąg dalszy. W tym czasie Kórniczanki pokazują co potrafią. Nadal wspaniale bronią, przeciwniczki nie są w stanie zmylić obrońców. Nasza drużyna funkcjonuje jak dobrze naoliwiony, wiarą w zwycięstwo, mechanizm. Atak Muksiar nabiera rozpędu, widzimy świetne dzielenie się piłką, bardzo dynamiczne wejścia i zaangażowanie całej drużyny. Wygrywamy dogrywkę i cały mecz różnicą 9 punktów.

Bohaterką tego meczu jest kapitan drużyny – Marysia Pyrzowska, która wzięła na siebie ciężar gry i przywróciła swoim koleżankom nadzieję na zwycięstwo. Zdobyła aż 33 punkty, przy jednoczesnym wzorowym zaangażowaniu w obronę (zbiórki, bloki i przechwyty). Pochwała należy się całej drużynie, a szczególnie piątce, która rozegrała 4 kwartę i dogrywkę, bo bez ich zaangażowania zarówno w obronę jak i w atak zwycięstwo nie byłoby możliwe: Weronika Bladocha, Dominka Jakubczak, Martyna Kupczyk, Karolina Stańczewska i oczywiście Agata Tomczak. To był prawdziwy pokaz charakteru, miód na serce trenerki Małgosi i wiernych kibiców.

MUKS Kórnik – Olimpijczyk Ostrów 58:49 (10:17, 12:8, 3:11, 20:9, d.13:4)
Pyrzowska 33, Bladocha 7, Tomczak A. 5, Kupczyk 4, Stańczewska 3, Jakubczak 2, Kostka 2, Płosaj 2, Kapusta, Krzyżkowiak, Smolarkiewicz, Tomczak Z.

Fotorelacja Pani Natalia Pyrzowska (tutaj)

Miasto Poznań Drukarki PoznańPomarańczarnia CafeAgencja SimArtSpołem PoznańbbraunLOMSProton - Stroje sportoweUsługi transportowe PoznańLoboQuayWSSBudowa obiektów przemysłowychBar Marco PoznańUrząd Marszałkowski