Nieudany rewanż starszych kórniczanek w Ostrowie

25 listopada 2017

W sobotę 25.11.2017 drużyna Młodziczek Starszych MUKS Kórnik wyruszyła na mecz do Ostrowa Wielkopolskiego. Po meczu w Kórniku przegranym tylko 2 punktami, nadzieje na rewanż były duże.

Początek był dość wyrównany, a walka zacięta, szczególnie w obronie. Po pierwszej kwarcie Ostrów zdobywa przewagę 2 koszy. Przez pierwsze 5 minut drugiej kwarty Muksiary odrabiają straty i wyrównują wynik na 21:21. Niestety był to najlepszy moment tego meczu. Dalej jest tylko gorzej. Obrona kórniczanek słabnie, a atak jest chaotyczny i nie może przebić się przez dobrze skonstruowaną i zaangażowaną obronę przeciwniczek. Druga piątka pozwala uciec przeciwniczkom na ponad 10 punktów.

Nadzieja wraca na chwilę na początku 4 kwarty po serii punktów, zdobywanych zwłaszcza przez kapitan drużyny Olę Szmajdzińską. Niestety to tylko krótkie chwile radości. Później na boisko wraca chaos, a mecz ostatecznie kończy się dużą przewagą Ostrowa.

Dobre momenty w obronie można przede wszystkim zapisać na konto Agaty Tomczak i Agnieszki Szekiełdy.

Po meczu trenerka Małgosia Dudka zabrała zawodniczki do szatni na długą rozmowę i należy wierzyć, że poniesiona porażka była skuteczną lekcją i pomogła zidentyfikować i poprawić słabsze elementy w grze młodziczek.

UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski – MUKS Kórnik 71:43 (14:10, 21:14, 18:10, 18:9)

Szmajdzińska 17, Gorzałczana 6, Szekiełda 5, Bladocha 4, Guziana 3, Kapitan 2, Kupczyk 2, Strzykowska 2, Pyrzowska 1, Tomczak 1, Jakubczak