Turniej Strefowy Młodzieżowych Mistrzostw Wielkopolski w koszykówce 3×3

28 maja 2023

Od piątku do niedzieli (26-28.05.2023) w Baranowie k. Poznania odbywał się turniej koszykówki 3×3 Enea Młodzieżowe Mistrzostwa Wielkopolski, będący równocześnie turniejem strefowym dla województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego w 3 kategoriach wiekowych U15, U17, U23.

Kadetki U15

Do turnieju w kategorii U15 zgłosiło się 19 drużyn, w tym dwie ekipy MUKS Poznań. Nasze zespoły zajęły miejsca 1 i 7, a IGA ZIELIŃSKA została wybrana MVP turnieju.

MUKS Poznań I
Z bilansem 6 wygranych i 1 przegranej (w fazie grupowej) ostatecznie wygrywa turniej zdobywając tytuł Mistrzyń Wielkopolski oraz awans do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski 🏀

MUKS Poznań II
Zespół zakończył zmagania na ćwierćfinale i z bilansem 3:2 uplasował się na miejscu 7 🏀

Juniorki U17

W kategorii U17 wśród zgłoszonych 20 ekip również dwa muksowe zespoły, które w końcowej klasyfikacji zajęły miejsca 7. i 11.

Zespół zakończył zmagania na fazie grupowej i z bilansem 2:2 uplasował się na miejscu 11

🆚 MUKS II Bydgoszcz 7:10

Podobnie jak MUKS Poznań II w kategorii Kadetek zespół zakończył zmagania na ćwierćfinale i z bilansem 3:2 uplasował się na miejscu 7. Warto dodać, że ten zespół bierze udział w turniejach GRAND PRIX 3×3 w całej Polsce i jest szansa, że dzięki zdobytym punktom (ma ich w tej chwili 230, a przed sobą jeszcze 1 lub 2 turnieje) awansuje do turnieju finałowego 🏀

Juniorki Starsze U23

W najstarszej kategorii konkurencja liczebnie była najmniejsza, bowiem ze zgłoszonych 12 drużyn udział wzięło tylko 10. Jedyna nasza ekipa z bilansem 4:1 zajęła 3. miejsce i zdobyła brązowe medale Mistrzostw Wielkopolski 🥉