Turniejowe zmagania najmłodszych Muksiar
15 listopada 2018W poniedziałek 14.11.2018 w Szkole Podstawowej nr 18 na osiedlu Armii Krajowej odbył się Międzyszkolny Turniej Koszykówki klas 4 w ramach programu Poznańskie Centra Koszykówki MUKS Poznań. W turnieju wzięły udział zawodniczki z roczników 2008 i 2009 reprezentujące Szkołę Podstawową nr 17 (os. Chrobrego), Szkołę Podstawową nr 18 (os. Armii Krajowej), Szkołę Podstawową nr 59 (ul. Baranowska) i Szkołę Podstawową nr 1 (Kórnik).
Mecze rozgrywane były systemem gry każdy z każdym.
Podsumowanie turnieju
We wszystkich spotkaniach obserwowaliśmy ogromną wolę walki i wiele ciekawych akcji koszykarskich na boisku oraz niezliczoną liczbę spornych 🙂
Na zakończenie rywalizacji zespoły otrzymały puchary i dyplomy, które zostały wręczone przez Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 Aldonę Feder, Prezes MUKS-u Iwonę Jabłońską oraz zawodniczki 1 ligowego zespołu Magdalenę Ratajczak i Karolinę Olszewską, które swoją koszykarską karierę zaczynały w podobnych turniejach.
Wszystkie uczestniczki mogły skosztować pysznych wypieków przygotowanych przez rodziców zawodniczek z SP18.
KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA TURNIEJU
1. Szkoła Podstawowa nr 18
2. Szkoła Podstawowa nr 59
3. Szkoła Podstawowa nr 17
4. Szkoła Podstawowa nr 1 Kórnik
Wyróżnienia indywidualne
Po zakończeniu turnieju trenerzy wybrali najlepsze oraz wyróżniające się zawodniczki w swoich drużynach. Najlepsze zawodniczki z poszczególnych reprezentacji otrzymały statuetki, a wyróżnione zawodniczki dyplomy i gadżety.
NAJLEPSZE ZAWODNICZKI W POSZCZEGÓLNYCH ZESPOŁACH
SP 18 – Agata Ciężka
SP 59 – Aleksandra Grygiel
SP 17 – Martyna Włodarczyk
SP 1 Kórnik – Daria Melnyk
WYRÓŻNIONE ZAWODNICZKI W POSZCZEGÓLNYCH ZESPOŁACH
SP 18 – Michalina Rybak
SP 59 – Gabriela Cykowiak
SP 17 – Emilia Gruszczyńska
SP 1 Kórnik – Maria Lester
Konkursy indywidualne
Młode adeptki koszykówki brały udział również w dwóch konkursach indywidualnych.
Klasyfikacja konkursu rzutów wolnych:
1. miejsce Amelia Banaś
2. miejsce Maja Jańczak
3. miejsce Wiktoria Krok
Klasyfikacja konkursu rzutów z dwutaktu:
1. miejsce Daria Melnyk
2. miejsce Martyna Włodarczyk
3. miejsce Maja Cichocka