Ważna wygrana!

7 stycznia 2019

Sobotnie spotkanie z MUKS Chrobry Basket Głuchołazy należało do tych, których wynik trudno było przewidzieć. Zespół gości zajmował 2. miejsce w ligowej tabeli. Miał na swoim koncie tylko jedną porażkę na wyjeździe, a pierwsze spotkanie pomiędzy naszymi drużynami zakończyło się wynikiem 70:65 na korzyść zawodniczek z Głuchołaz.

Poznanianki rozpoczęły mecz skupione zarówno w ataku, jak i w obronie. Pierwsze minuty w ich wykonaniu wyglądały bardzo imponująco. Wynikało to zapewne z faktu, że mimo okresu świątecznego były cały czas w grze (30.12 rozegrały bowiem mecz U22). Z minuty na minutę przewaga podopiecznych Macieja Brodzińskiego rosła i ostatecznie 1 kwarta zakończyła się wynikiem 18:8. Nikt jednak nie spodziewał się, że druga odsłona pójdzie Muksiarom równie łatwo. Mimo, iż drużyna gości była przeciwnikiem z górnej półki nie potrafiła się odnaleźć także po przerwie. MUKS Poznań przeważał na zbiórce oraz w skuteczności rzutów za 3 punkty, czego brakowało mu w ostatnich meczach.

Marsz po zwycięstwo

Druga odsłona nie przyniosła przełamania zespołu z Głuchołaz. Poznanianki kontynuowały marsz po zasłużone zwycięstwo. Mocna obrona, na którą postawił poznański zespół, spowodowała, że trzecia kwarta przyniosła Basketkom zaledwie 3 zdobyte punkty. Taki obraz gry oznaczał, że ostatnie 10 minut będzie należało w ekipie z Poznania do zawodniczek posiadających mniejsze doświadczenie. Trener Maciej Brodziński postanowił wykorzystać teoretycznie lepszego rywala do ogrywania tych zawodniczek, które na co dzień reprezentują młodsze kategorie wiekowe. Ostatecznie starcie z wiceliderem grupy B zakończyło się wygraną 67:39.

Dobra gra całego zespołu

Bardzo cieszy fakt, że po raz kolejny cały zespół pokazał wysoką formę. Trener mógł liczyć zarówno na dobrą dyspozycję zawodniczek z podstawowego składu, jak i zmienniczek. Warto podkreślić znakomity występ Pauliny Pilichowskiej (14 punktów, 78% skuteczności i 7 zb). Maciej Brodziński pokazał spore zaufanie do jej umiejętności decydując się na wystawienie tej zawodniczki w pierwszej piątce, a ta sowicie mu się za to odpłaciła, zdobywając tytuł zawodniczki meczu. Trener drużyny przeciwnej zdecydował, że w zespole rywala na wyróżnienie nagrodą sponsora, sklepu internetowego lobo.pl zasłużyła Julia Jurek (5 pkt), która w niecałe 4 minuty zdobyła więcej punktów niż cały zespół w 3 kwarcie.

Kolejne spotkanie w Poznaniu odbędzie się 19 stycznia o godzinie 17:00. MUKS Poznań podejmować będzie aktualnego wicelidera tabeli grupy B – Good Lood AZS PK Kraków. Przed tym meczem czeka nas jeszcze 12 stycznia spotkanie wyjazdowe z Olimpią Wodzisław Śląski.