Wysokie zwycięstwo Kadetek B

21 grudnia 2016

W niedzielę 18.12.2016 kadetki rozegrały wyjazdowe spotkanie z zawodniczkami UKS Kasprowiczanka Ostrów Wielkopolski.

Muksiary od samego początku spotkania były bardzo skoncentrowane i objęły prowadzenie nie oddając go do końca meczu. Z kwarty na kwartę przewaga punktowa wzrastała (12:31, 14:38, 10:30, 6:28). Nasze zawodniczki lepiej prezentowały się w każdym elemencie gry i pomimo wysokiego prowadzenia ani na moment nie pozwoliły sobie na chwile dekoncentracji. Nie zlekceważyły przeciwnika i wszystkie zawodniczki dobrze wykonywały swoje zadania na boisku. Małe błędy w defensywie i kilka strat piłki wynikających z braku odpowiedniej komunikacji na parkiecie nie wpłynęły na wynik meczu, ponieważ przeciwniczki z Ostrowa nie potrafiły tych naszych mankamentów zamienić na punkty. Cała drużyna miała szansę zaprezentować się na parkiecie i wszystkie Muksiary zdobyły punkty. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną 42:127 dla MUKS-u Poznań.

Bardzo dobry mecz rozegrały: Ada Wójcik 23 punkty, 10 asyst i 7 przechwytów (wysoki EVAL 34), Adrianna Gasiuk 21 punktów i 10 zbiórek (EVAL 28) oraz Małgorzata Makowska 10 punktów i 12 zbiórek (EVAL 21). Te trzy zawodniczki uzyskały tzw. ”double – double”. Wyróżniającymi się zawodniczkami były również: Sandra Dłubała 18 punktów (EVAL 21), Zuzanna Walkowiak 17 punktów i 5 przechwytów (EVAL 18) oraz Jagoda Stachowska 14 punktów (EVAL 16)

Na pochwałę za bardzo dobrą grę zespołową w całym spotkaniu zapracowała cała drużyna – MUKS TEAM!

KASPROWICZANKA Ostrów Wielkopolski – MUKS Poznań 42:127 (12:31, 14:38, 10:30, 6:28)
Wójcik 23 (2×3, 10 asyst, 7 przechwytów), Gasiuk 21 (10 zbiórek), Dłubała 18, Walkowiak 17 (1×3, 5 przechwytów), Stachowska 14, Makowska 10 (12 zbiórek), Laube 9 (10 zbiórek), Kowalska 8, Kaczmarczyk 5 (1×3), Kołodziej 2