Żaczki MUKS Poznań wygrywają na zakończenie 1 rundy

26 listopada 2017

W niedzielę 26.11.2017 Żaczki rozegrały kolejny mecz na swoim parkiecie. Tym razem podejmowały zespół UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski.

Poznanianki mecz rozpoczynają nerwowo, popełniając dużo start i niepotrzebnych fauli. Mimo tego po pierwszej kwarcie wynik jest na korzyść gospodyń 16:12. W drugiej kwarcie, można było zobaczyć już zupełnie inny zespół. Młode Muksiary zaczęły mocniej i agresywniej bronić, wymuszając kilka razy błąd 5s przy wybiciu z autu. Lepsza obrona, przekładała się również na grę szybkim atakiem, z którego zawodniczki trenerki Katarzyny Czuk zdobywały “łatwe punkty”. Ponadto w ataku dziewczyny zaczęły “szanować” piłkę i mądrze się nią dzieliły.

Gratulacje dla całego zespołu!

Z meczu na mecz widać poprawę w grze naszych najmłodszych koszykarek, które stają się bardziej agresywne w obronie i skuteczniejsze w ataku.

MUKS Poznań – UKS Olimpijczyk Ostrów WLkp. 92:25 (16:12, 30:3, 18:4, 28:6)
Begier 18, Jabłońska 16, Wasiak 12, Dudziak 10, Szymańska 8, Klemczak 6, Strzelecka 6, Michalak 6, Jaskólska 4, Witoszyńska 4, Dziakiewicz 2.

Miasto Poznań LoboPomarańczarnia CafeBudowa obiektów przemysłowychWSSSpołem PoznańQuayProton - Stroje sportoweAgencja SimArtbbraunUrząd MarszałkowskiBar Marco PoznańUsługi transportowe PoznańLOMSDrukarki Poznań