U15: Elektryzujące derby za nami

28 listopada 2021

Autor: Grzegorz Dreszczyk

W niedzielę 28.11.2021 Kadetki trenerki Iwony Jabłońskiej podejmowały w derbach Poznania drużynę Enea AZS Poznań.

Choć mecz był bardzo zacięty i o wyniku zadecydowały dosłownie ostatnie 2 min meczu, Muksiary musiały uznać wyższość Akademiczek. Wszystko za sprawą 1 kwarty w której nie szło dosłownie nic i było naprawdę źle, o czym świadczy wynik 6:26 na korzyść przeciwniczek. Po zmianie taktyki i wprowadzeniu większej rotacji MUKS mozolnie zaczął odrabiać straty, zmniejszając przewagę rywalek w 2 kwarcie do 16 pkt. Kolejne 6 pkt zostało odrobione w kwarcie 3. Końcówka meczu to prawdziwy horror, tym razem bez happy endu. Agresywną obroną i kontratakami rywal został dogoniony, a rzutem za 3 pkt został osiągnięty remis 50:50. Końcówka niestety należała do drużyny gości, która za sprawą dwóch “wież” Haegenbarth (umowa z MKS Opalenica) i Nowak (transfer z Dream Team Nowy Tomyśl) zdecydowanie rządziła na obu tablicach.

Mecz przegrany, ale zespół pokazał, że walczy do końca, co niezmiernie cieszy!

28-11-2021 12:30

MUKS Poznań - Enea AZS Poznań 56:62
(6:26, 16:10, 19:14, 15:12)

Winkel 13, Mroczek 9, Semmler 8, Bruczyńska 7, Brodziak 6, Held 5, Dreszczyk 4, Zielińska I. 4, Melnyk 0, Czarnecka DNP, Gretka DNP, Jechorek J. DNP.

Miasto Poznań QuayBudowa obiektów przemysłowychLOMSbbraunBar Marco PoznańWSSUsługi transportowe PoznańLoboSpołem PoznańUrząd MarszałkowskiProton - Stroje sportoweAgencja SimArtPomarańczarnia CafeDrukarki Poznań