U15: Szczęśliwa wygrana

7 listopada 2021

Kadetki trenerki Iwony Jabłońskiej w niedzielę 07.11.2021 na własnym parkiecie gościły drużynę Pompax Tęcza Leszno.

Po 1 kwarcie poznanianki wygrywały 6 punktami i wydawało się, że przewaga będzie rosła. Tymczasem dobrze dysponowane z półdystansu zawodniczki Pompaxu trzymały się blisko remisu, a w 4 kwarcie wyszły nawet na 4 pkt prowadzenie.
Muksiary miały problem z rozbiciem obrony strefowej. Ostatecznie kilkoma szarżami zdołały nadrobić straty i doprowadziły do remisu 48:48. A na 5 sekund przed końcowym gwizdkiem zadały ostatni cios i z parkietu zeszły zwycięsko.
To była potyczka niewykorzystanych okazji i straconych szans. Muksiary zagrały na słabej 24% skuteczności rzutów z gry. Ale jak powiedziała trenerka Iwona Jabłońska po spotkaniu: “Takie trudne mecze trzeba umieć wygrywać. Czasem pomaga szczęście, dziś pomogło nam”

MUKS Poznań – POMPAX Tęcza Leszno 50:48 (16:9, 7:8, 12:20, 15:11)

Brodziak 13, Dreszczyk 9, Winkel 9, Mroczek 6, Zielińska I. 5, Bruczyńska 4, Promińska 4, Czarnecka 0, Mleny50k 0, Semmler 0, Wojtkowiak 0, Zygmanowska 0.

Miasto Poznań Proton - Stroje sportoweWSSUsługi transportowe PoznańAgencja SimArtLoboQuayBar Marco PoznańPomarańczarnia CafeSpołem PoznańBudowa obiektów przemysłowychLOMSbbraunDrukarki PoznańUrząd Marszałkowski