U13: Udany rewanż z Opalenicą

5 marca 2023

Autor: Kamil Słowik

W niedzielę 05.03.2023 na własnym parkiecie Młodziczki Starsze MUKS Poznań podejmowały w meczu rewanżowym zespół MKS Opalenica.

Dziewczyny zaczęły znacznie lepiej niż na wyjeździe. Pierwsza kwarta wyrównana, z naszą przewagą – niestety niewidoczną w wyniku. Ponownie skuteczność była słaba z czystych pozycji. W samej pierwszej części nie trafiliśmy 5 razy na czysto do kosza. Druga kwarta już znacznie lepsza w ataku i solidna w obronie dała nam przewagę 10 punktów do połowy. Po zmianie stron wyszliśmy już na 20 punktowe prowadzenie i tu zaczęło się robić nieciekawie. W ataku brakowało skutecznego wykończenia, a dużo akcji nawet nie kończyło się rzutem. W obronie przestaliśmy utrzymywać pozycję 1×1 i przeciwniczki ciągle miały przewagę w kontrze. Na szczęście udało się uspokoić grę i przetrwać ten ciężki okres w meczu, w którym obie drużyny grały o wszystko. Zadanie główne zostało wykonane, a straty z pierwszego meczu zostały odrobione z nawiązką.
W porównaniu do poprzedniego starcia z Opalenicą poprawiliśmy obronę zasłon, choć dalej mamy problemy. Poprawiliśmy walkę na zbiórce (24 zbiórki w ataku – najwięcej Martyna “Tyna” Wolna 7! – tyle co rywalki w sumie; w obronie o 15 więcej od rywalek), ponownie mniej niż 30 strat i praca w obronie na całym boisku. Dobry mecz Marty “Rochy” Roszczki, widoczna przewaga pod koszem. A z tym był problem w pierwszym meczu.

Wszystkim dziewczynom gratuluję wytrwałości. Teraz czas postawić kropkę nad I za tydzień, żeby grać dalej kolejny miesiąc, walcząc o kolejny 🙃