Kolejne zwycięstwo kórniczanek

25 marca 2017

W sobotę 25.03.2017 w hali OSIR Kórnik spotkały się młodziczki młodsze z Kórnika i z Leszna. Ciągle jeszcze mając w pamięci ubiegłoroczny sukces drużyny Tęcza Leszno w tej kategorii, wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwy mecz.

Muksiary wystartowały dobrze, ale już w drugiej minucie zawodniczki Tęczy wyrównały wynik i od tej chwili był kosz za kosz. Szczęśliwie pod koniec 1 kwarty udało się naszym dziewczynom zdobyć przewagę (19:14), dzięki skoncentrowanej grze w obronie.

Druga kwarta zadecydowała o wyniku całego meczu, to w niej kórniczanki broniły zdecydowanie najlepiej, a frustracja przeciwniczek objawiała się w postaci wielu fauli, zakończonych dużą liczbą naszych skutecznych rzutów osobistych. Faule zdarzały się zresztą nader często po obu stronach, co świadczy o tym jak dalece oba zespoły angażowały się w walkę na boisku. Ta kwarta zakończyła się wynikiem 14:8 dla Kórnika. Czyli na drugą połowę wchodziły nasze dziewczyny z dwucyfrową przewagą.

W przerwie obie trenerki pracowały nad zmotywowaniem swoich drużyn. Pierwsza piątka MUKSu zagrała naprawdę dobrze wypracowując przewagę 45:29. Niestety bardzo dobra gra zawodniczek z Leszna oraz znaczne osłabienie obrony w drugiej piątce po zejściu z boiska po 5 faulu Agaty Tomczak, spowodowały duże straty. Nie pomagały też pomyłki w rozegraniu piłki i błędne decyzje przy podaniach. Ostatecznie ta kwarta przegrana 18:21, a przewaga stopniała do 8 punktów

W 4 kwarcie trenerka z Kórnika postawiła przede wszystkim na najwyższe zawodniczki i ta strategia okazała się właściwa. Wejście w kwartę było słabsze, na 5 minut przed końcem meczu przewaga zmalała do ledwie 4 punktów. Była to niezwykle emocjonująca część spotkania, zawodniczki z Leszna walczyły o każdą piłkę, czując że jeszcze mogą zwyciężyć. Trenerka Małgorzata Dudka poprosiła o czas, przypomniała dziewczynom o założeniach strategicznych i starała się tchnąć w nie ducha walki i wiary w zwycięstwo. Wtedy Muksiary zaangażowały się i dzięki solidnej obronie, przejawiającej się przede wszystkim w poprawieniu elementu zbiórki, zaczęły poprawiać wynik, aby zakończyć spotkanie pewnym zwycięstwem 65:57.

Gratulacje dla drużyny za walkę do końca! Podziękowania dla kibiców z Leszna i Kórnika za sportowy doping oraz życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla niedawno kontuzjowanej trenerki Tęczy Leszno.

Najlepiej punktujące w tym spotkaniu to Ola Szmajdzińska 14 i Marysia Pyrzowska 14 (Marysia aż sześciokrotnie stawała na linii rzutów osobistych i wykazała się dużym opanowaniem zdobywając 9 punktów). Nie zawiodła też Emilka Guziana zdobywając 11 punktów. Cieszy naprawdę dobra gra w obronie Agnieszki Szekiełdy, która dorzuciła do tego także akcje w ataku i zdobyła 8 punktów.

MUKS Poznań – TĘCZA Leszno 65:57 (19:14, 14:8, 18:21, 14:14)
Szmajdzińska 14, Pyrzowska 14, Guziana 11, Szekiełda 8, Grząślewicz 6, Gorzałczana 4, Kapitan 4, Gorzycka 2, Jakubczak 2, Bladocha, Strzykowska, Tomczak.