Kórniczanki zwycięstwem zaczynają II etap rozgrywek ligowych

24 marca 2017

W czwartek 23.03.2017 w hali OSIR Kórnik odbył się pierwszy mecz II etapu rozgrywek ligi WZKosz. Przeciwnikiem MUKS Kórnik był zespół KS Play Basket Kraszewice.

Po sennym początku meczu w drugiej połowie pierwszej kwarty gra zaczęła się rozkręcać. A to za sprawą Agaty Tomczak, która tak zaciekle pracowała w obronie, że jej zaangażowanie udzieliło się także pozostałym Muksiarom. Zaliczyła mnóstwo przechwytów umożliwiających szybkie i skuteczne kontry. Nie pozwalała przeciwniczkom przebijać się pod kosz. Dobrze podawała i była dokładnie tam, gdzie powinna być. Cała ławka jej głośno dopingowała. Ostatecznie ta pierwsza dość wyrównana kwarta zakończyła się wynikiem 14:11 dla Kórnika.

W drugiej kwarcie Muksiary były już mocno rozkręcone i grały, to czego oczekiwała trenerka. Dobrze broniły, przechwytywały piłki nawet już na połowie przeciwnika i zdobywały kolejne punkty. Mogły się podobać szybkie wymiany piłek, rozgrywanie metodą 5-0, zasłony i odważne wejścia pod kosz. To była zdecydowanie najlepsza kwarta w wykonaniu naszych zawodniczek i zakończyła się wynikiem 31:6.

Mecz rozegrany został bez dłuższej przerwy po 1 połowie, więc dziewczyny nie zdążyły ochłonąć i kontynuowały grę podobnie jak w 2 kwarcie, chociaż już na nieco mniejszej skuteczności, by zakończyć ją wynikiem 24:9.

Jednak w ostatniej kwarcie Kraszewice pokazały, że mimo dużej przewagi Muksiar z Kórnika nie zamierzają się poddać. Ich najlepsza zawodniczka, grająca z numerem 14 Marta Kobza zaliczyła naprawdę dużo spektakularnych akcji i naszym dziewczynom trudno było ją zatrzymać. Przy dużej przewadze wypracowanej w poprzednich kwartach spadło też nieco zaangażowanie z naszej strony. Niemniej jednak, również ostatnią kwartę wygrał, choć nieznacznie, MUKS Kórnik 14:13.

Trenerka po meczu pogratulowała Agacie Tomczak za jej niesamowite wręcz zaangażowanie. Agata, sprawiła sobie świetny prezent urodzinowy (22.03.2017 skończyła 12 lat) rozgrywając swój jak dotąd najlepszy mecz. Trenerka wyróżniła też całą drugą piątkę, bo choć w ataku obie piątki zdobyły mniej więcej taką samą ilość punktów, to druga piątka była zdecydowanie bardziej aktywna w obronie i straciła zaledwie 10 punktów. Cieszy też fakt, że z 12 zawodniczek, aż 10 zdobywało punkty w dzisiejszym spotkaniu. W tym najlepiej punktujące to Ola Szmajdzińska 18 i Emilia Guziana 16 (świetnie wykorzystywała element wejścia pod kosz poprzez minięcie przeciwniczki na pivocie w ścisłym kontakcie). Skuteczność w ataku pokazały także Klementyna Grząślewicz i Marysia Pyrzowska zdobywając po 13 punktów.

MUKS Kórnik – KS PLAY BASKET Kraszewice 83:39 (14:11, 31:6, 24:9, 14:13)
Szmajdzińska 18, Guziana 16, Grząślewicz 13, Pyrzowska 13, Gorzałczana 6, Jakubczak 5, Szekiełda 4, Tomczak 4, Gorzycka 2, Kapitan 2, Bladocha, Waleriańczyk.