Kadetki A zagrają w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski

Kadetki A zagrają w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski

10 marca 2019

Sztab szkoleniowy kadetek podsumowuje ostatnie spotkanie ligowe:
“10 marca Kadetki A zakończyły rozgrywki w Wielkopolskiej Lidze Koszykówki. Ostatni mecz ligii odbywał się na wyjeździe. Przeciwnikiem i zarazem gospodarzem była drużyna Lidera Swarzędz, a stawką było zdobycie tytułu Mistrza Wielkopolski w kategorii U16 Kobiet.

Od pierwszych minut było wiadomo, że będzie to ciężki mecz i to nie tylko fizycznie, ale równie ciężki pod kątem psychicznym. Każda z kwart miała swój indywidualny charakter.

Pierwsza należała do Muksu Poznań, którą rozpoczęliśmy od 3 pkt i z każdą minutą powiększaliśmy przewagę. Nasze przeciwniczki ponad 30% swoich punktów zdobyły z rzutów wolnych, nasza drużyna punktowała tylko z gry, zdobywając trzy kosze zza lini 6,75m. Wynik tej kwarty to 8 pkt przewagi dla Muksiar. Niestety w głowach kilku naszych zawodniczek nakreśliło to obraz spokojnego wyniku, co bezpośrednio wpłynęło na drugą kwartę, w której rywalki doprowadziły do przewagi i do szatni schodziły z 4 pkt na plusie. Przerwa i szybkie podumowanie meczu ze strony trenerów Tomasza Semmlera i Iwony Jabłońskiej z wyraźnym nakreśleniem błędów miało odwrócić bieg gry, tak się jednak nie stało, bo Lider nadal powiększał swoją przewagę. Na końcu trzeciej kwarty na tablicy wyników widniały liczby 56:47 dla gospodarzy, które informowały, że czas ostro wziąć się do pracy. Tak też się stało Muks Poznań po raz kolejny pokazał, że potrafi odrobić straty i nadal być w grze. Koniec czwartej kwarty i remis. Dogrywka. Mimo prowadzenia do trzeciej minuty 5 pkt, pozwoliliśmy przeciwniczkom nie tylko dogonić wynik, ale i zremisować w 4 minucie. Ostatnią minutę gry niestety skuteczniej wykorzystał przeciwnik.
Duża ilość niewymuszonych strat, luki w obronie, brak zespołowości szczególnie widoczny przy decyzjach rzutowych to główne błędy tego spotkania. Walki nie można odmówić, bo dla Lidera
Swarzędz też nie był to łatwy mecz co potwierdza opis tego spotkania na stronie klubowej Lidera. Muks Poznań zakończył Ligę na drugim awansując do Cwierćfinałów Mistrzostw Polski.”

Mecz zakończył się wynikiem 77:72 (15:23)(25:13)(16:11)(10:19)(11:6)


Sponsorzy

Miasto Poznań Bar Marco PoznańAgencja SimArtLoboProton - Stroje sportoweQuaySpołem PoznańUrząd MarszałkowskiBudowa obiektów przemysłowychbbraunLOMSPomarańczarnia CafeDrukarki PoznańUsługi transportowe PoznańWSS
MUKS Team

Partnerzy medialni

Radio Poznań TVP3 Poznań Nasz Głos Poznański http://sportowy-poznan.pl/

Obserwuj Nas!


Partnerzy


UM

pzkosz WZ

Kontakt


Klub


MUKS Poznań
Os. Tysiąclecia 43
61-255 Poznań
Telefon Dyrektor Biura 576-048-598 biuro@mukspoznan.pl

Hala

ul. Spychalskiego 36, 61-552 Poznań,
HALA B, GPS: 52.393916, 16.929253
NIP: 7781402888 REGON: 634384900

Polityka Prywatności | www

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy 2024