Kolejne zwycięstwo Kadetki B

14 grudnia 2016

W dniu 10 grudnia zespół Kadetek B podejmował na własnym parkiecie zespół UKKS ISKRY Osieczna.
Od początku spotkania Muksiary objęły prowadzenie i nie oddały go do końca meczu. Pierwsza kwarta to bardzo dobra gra w ataku, ale gorsza w defensywie, przez co rywalki miały za dużo okazji do zdobywania łatwych punktów. Druga kwarta to ten sam obraz gry co w kwarcie pierwszej i stopniowe powiększanie przewagi nad koszykarkami z Osiecznej. Po zmianie stron dziewczyny trzecią kwartę meczu rozegrały właściwie na wymianie punkt za punkt. Dopiero w ostatniej odsłonie meczu lepsza koncentracja i agresywna obrona naszych zawodniczek skutkowała zdecydowanym zwycięstwem tej części meczu 23:14. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 76:53 i zasłużoną wygraną MUKS-u.
Chcąc mierzyć się z najlepszymi dziewczyny muszą jeszcze poprawić swoją grę w defensywie. Na pochwałę w tym meczu zasługują: za dobre rozgrywanie akcji oraz podejmowanie właściwych decyzji w ofensywie Ada Wójcik 17 punktów (3×3), 5 przechwytów (wysoki EVAL 18) oraz za bardzo dobre akcje indywidualne w ataku na wysokim wskaźniku skuteczności Weronika Jójka 18 punktów (EVAL 14). Najlepszą defensywną zawodniczką została Karolina Laube 3 punkty i 13 zbiórek.

MUKS Poznań -ISKRY Osieczna 76:53 (17:12, 20:12, 16:15, 23:14)
Jójka 18, Wójcik 17 (3×3, 5 przechwytów), Haberko 7 (1×3), Kaczmarczyk 7 (1×3), Walkowiak 7, Makowska 6 (4 asysty), Dłubała 4, Stachowska 4, Laube 3 (13 zbiórek), Kołodziej 2, Kowalska 1, Grobelniak 0