
Juniorki Starsze z brązowym medalem MP U–22
17 lutego 2016To już drugi pod rząd brązowy medal naszych dziewczyn w kategorii Juniorki Starsze. W dniach 10-14.02.2016 w Gdyni odbywał się turniej finałowy do lat 22, w którym udział wzięły dziewczyny z klubu MUKS Poznań.
To już drugi pod rząd brązowy medal naszych dziewczyn w kategorii Juniorki Starsze.
W dniach 10-14.02.2016 w Gdyni odbywał się turniej finałowy do lat 22, w którym udział wzięły dziewczyny z klubu MUKS Poznań.
Do Gdyni dziewczyny pojechały w składzie: Alicja Szloser, Zuzanna Puc, Magdalena Mania, Marta Nowicka, Paulina Pilichowska, Martyna Policha, Karolina Olszewska, Katarzyna Olcza, Klaudia Gertchen, Sylwia Siemienias, Patrycja Klatt, Julia Drop.
Dziewczyny po walce o każdy cm parkietu wywalczyły 1 miejsce w swojej grupie, robiąc tym krok do strefy medalowej. W sobotę (13.02) podopieczne Iwony Jabłońskiej i Łukasza Ulchurskiego podejmowały zespół z Widzewa Łódź, z którym miały okazje zmierzyć się wcześniej w półfinałach pewnie wygrywając 72-57. Niestety wyniku nie udało się powtórzyć. Po ciężkiej walce i dogrywce nasze zawodniczki ulegają łódzkiej drużynie.
W niedziele (14.02) po przegranym, ciężkim meczu z Widzewem zregenerowały swoje siły i w walce o 3 miejsce podejmowały zespół z Gorzowa Wlkp. Wynik meczu rozstrzygnął się dopiero w ostatnich minutach gry, gdzie dziewczyny po pozostawionym sercu na parkiecie wygrywają, i tym właśnie zwycięstwem meldują się na podium jako trzecia najlepsza drużyna w Polsce!
MVP zespołu została Klaudia Gertchen, w pierwszej piątce turnieju znalazła się Alicja Szloser.
Dziewczynom gratulujemy wyróżnień indywidualnych, a całemu zespołowi i sztabowi szkoleniowemu wielkie brawa za oddane serce i wkład jaki włożyły, by osiągnąć tak duży sukces i życzymy kolejnych! Jesteśmy dumni, że posiadamy taką DRUŻYNĘ!