Kadetki B wygrały poznańskie derby

10 listopada 2016

W pierwszym meczu kategorii kadetka B zmierzyliśmy się z zespołem Enea AZS Poznań. Nasz lokalny rywal jest zawsze trudnym przeciwnikiem. Pierwsza kwarta była wzajemnym badaniem się zespołów i skończyła się niewysokim prowadzeniem Muksiar 15:13. W drugiej kwarcie zaczęliśmy zdecydowanie lepiej atakować, co skutkowało wyraźnym prowadzeniem do przerwy 39:26. Po przerwie w naszych szeregach nastąpiło rozluźnienie i zamiast systematycznie powiększać przewagę pozwoliliśmy zbliżyć się rywalkom na 10 punktów. W czwartej kwarcie mecz się wyrównał i przeciwniczki zaczęły nas doganiać. Nasza przewaga zmalała nawet do 4 punktów. W końcówce jednak, nasze dziewczęta zaczęły grać dokładniej i odskoczyły na bezpieczne prowadzenie 16 punktami.
Na uwagę zasługje fakt, że Karolina Giżyńska uzyskała EVAL 25 pkt, a Paulina Hantys 20 pkt. Są to wysokie wartości tych wskaźników. Na pochwałę zasługują równo grające Ada Gasiuk (EVAL 11, 9 zbiórek) i Gosia Makowska (EVAL 15, 6 zbiórek). Na plus można zaliczyć 4 celne rzuty za 3 punkty na 12 prób (Giżyńska 2, Hantys 1, Wójcik 1). Pomogło nam to budować przewagę w kluczowych momentach meczu. Zdecydowanie lepiej walczyliśmy na obu tablicach.
W meczu popełniliśmy niestety bardzo dużo start (30) z czego 21 przypadło po równo na Adę Wójcik, Karolinę Giżyńską i Julię Michalik. Ten element musimy ograniczać systematycznie w swojej grze.

MUKS Poznań – AZS Poznań 76:60
(15:13, 24:13, 14:17, 23:17)
Giżyńska 26 (2×3), Hantys 24 (1×3), Makowska 8, Wójcik 5 (1×3, 7 asyst), Kędziora 4, Michalik 3, Byczyk 2, Gasiuk 2 (9 zb), Ślusarczyk 1, Dłubała, Kaczmarczyk, Kowalska