U11: Turniej MiniKosza Dzień Dziecka 2022

U11: Turniej MiniKosza Dzień Dziecka 2022

1 czerwca 2022

W dniach 28-29.05.2022 nasze dwie drużyny MUKS Poznań i MUKS Kórnik wzięły udział w TURNIEJU MINI-KOSZA „DZIEŃ DZIECKA 2022” w kategorii dziewczynek rocznik 2011 i młodsze.

MUKS Kórnik

Drużyna MUKS Kórnik, w składzie Maja Adamowicz, Hanna Dura, Maja Kozica, Zuzanna Majchrzak, Barbara Pieńkowska, Lena Promińska, Julia Szymura, Anastazja Świejkowska, Barbara Wachowiak, trafiła do grupy A razem z drużynami AZS SP34/SP2, UKS Dream Team Nowy Tomyśl i Bycza Akademia SP2 Gniezno. Grupowe zmagania kórniczanki kończą na 3. miejscu, a w turnieju ostatecznie zajmują 6. lokatę. W zastępstwie za trenera Kamila Słowika kórnicki zespół prowadził trener Maciej Świergosz.

Najlepszą zawodniczką drużyny została wybrana Barbara Wachowiak

MUKS Poznań

Drużyna MUKS Poznań, w składzie Nikola Flieger, Zuzanna Janiak, Michalina Kaiser, Matylda Kępska, Karolina Koczorowska, Gabriela Łaszcz, Martyna Matuszak, Zuzann Mikołajczak, Adrianna Pawlak, Vanessa Phillips, Julia Prusak, Agata Ślusarczyk, Mija Uran, Martyna Wolna, trafiła do grupy B razem z drużynami Enea AZS SP35/SP2 Poznań, UKS Lider Swarzędz i UKS Moskawa Środa Wielkopolska. Bilans po pierwszym dniu zmagań 2:1, co dało możliwość walki o strefę medalową. W związku z zajęciem drugiego miejsca w grupie, zmierzyliśmy się w niedzielę ze zwycięzcą grupy A zespołem UKS Dream Team Nowy Tomyśl. Początek meczu nie wyszedł i w pewnym momencie strata do przeciwniczek wynosiła już 20 punktów. W drugiej połowie jednak dziewczyny nie odpuściły i starczyły kibicom wielu skrajnych emocji. Ostatecznie to Nowy Tomyśl wygrywa to spotkanie 42:44. Jednak Muksiątkom należą się gigantyczne brawa za walkę o każdy centymetr parkietu i wiarę w wygraną! Takie mecze budują zespół!

Pozostała walka o brąz z zespołem, z którym mecz grupowy nie poszedł pomyślnie. Ale w małym finale na parkiecie widzieliśmy zupełnie inny zespół niż dzień wcześniej, Muksiary pokonują UKS Moskwa Środa Wlkp i zajmują 3 . miejsce w turnieju.

Najlepsza zawodniczką drużyny wybrano Agatę Ślusarczyk, w piątce All-Stars znalazła się Zuzanna Mikołajczak!

Kilka słów na zakończenie od trenerki Alicji “Jeszcze raz ogromne gratulacje należą się wszystkim zawodniczkom za zaangażowanie i pracę, którą wykonały w tym sezonie 🏀 Dziękujemy również rodzicom za głośny doping, który zapewne pomagał naszym MUksiarom wykrzesać z siebie zapasy energii do walki! 👏👏👏”


Sponsorzy

Miasto Poznań Drukarki PoznańQuayBar Marco PoznańAgencja SimArtWSSUrząd MarszałkowskiLOMSPomarańczarnia CafeLoboSpołem PoznańbbraunProton - Stroje sportoweUsługi transportowe Poznań
MUKS Team

Partnerzy medialni

Radio Poznań TVP3 Poznań Nasz Głos Poznański http://sportowy-poznan.pl/

Obserwuj Nas!


Partnerzy


UM

pzkosz WZ

Kontakt


Klub


MUKS Poznań
Os. Tysiąclecia 43
61-255 Poznań
Telefon Dyrektor Biura 576-048-598 biuro@mukspoznan.pl

Hala

ul. Spychalskiego 36, 61-552 Poznań,
HALA B, GPS: 52.393916, 16.929253
NIP: 7781402888 REGON: 634384900

Polityka Prywatności | www

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy 2023